Kuo skiriasi keno loto nuo bingo?
Be abejonės, šie du žaidimai kažkiek panašūs, tačiau šis panašumas labiau yra įsivaizduotinas nei realus. Visgi šiuos žaidimus sieja tik skaičiai.
Na, o skirtumų yra gerokai daugiau. Pavyzdžiui, keno istorija yra labai turtinga ir šis žaidimas yra žaidžiamas jau 3 tūkstančius metų. Netgi manoma, kad praeityje Kinija šiuo žaidimu finansavo karą ir išvengė mokesčių didinimo. Bingo buvo pradėtas žaisti XVI amžiaus Italijoje – šis žaidimas buvo nacionalinė Italijos loterija.
Pagrindiniai keno ir bingo skirtumai:
Bingo žaidėjai negali pasirinkti skaičių, o keno – gali.
Keno primena loteriją, kadangi lažinatės už savo pasirinktus skaičius. Norėdami laimėti didįjį prizą, reikia atspėti didžiąją dalį pasirinktų skaičių. Bingo atveju labai daug kas priklauso nuo pasirinktos žaidimo variacijos. Visgi įprastai reikia arba pažymėti visus kortelėje gautus skaičius, arba dalį jų (horizontaliai, vertikaliai, įstrižaines – jei šiems skaičiams yra skirti laimėjimai).
Žaisdami bingo, visada mokate fiksuotą sumą už bilietą. Galite pirkti ir daugiau bilietų, tačiau suma visuomet išlieka ta pati. Keno yra kiek kitaip, nes Jūs lažinatės – pasirenkate, kokia suma norite rizikuoti.
Keno loto taisyklės
Vienas seniausių pasaulio žaidimų ir šiais laikais sutraukia daugybę žaidėjų. Tai jokia staigmena, nes žaidimo formatas yra tikrai patrauklus, o keno loto taisyklės – labai paprastos.
Lietuvoje žaidžiamas kenoloto itin paprastas:
Turite atspėti nuo 2 iki 10 laimingųjų skaičių. Jų žaidimo metu iškrenta 20 (iš 60 įmanomų). Laimėjimas priklauso nuo to, kiek skaičių atspėjote.
Pasirinkite, kokia suma rizikuosite. Laimėjimo suma priklauso nuo to, kokia suma pats renkatės rizikuoti. Lietuvoje vieno bilieto kaina gali būti nuo 0,25 iki 10 EUR.
Pasirinkite, kiek skaičių siekiate atspėti, ir vertikaliu brūkšneliu užbraukite langelį.
Nuspręskite, kiek tiražų norite dalyvauti. Galite dalyvauti viename, bet galite dalyvauti ir daugiau – nuo to priklausys bilieto kaina.
Galite pats nesirinkti skaičių ir tai patikėti kompiuteriui – tuomet tereikia lentelėje pažymėti „BIM-BAM“.
Tai pagrindiniai Lietuvoje vykstančio žaidimo principai. Na, o laimėjimą galite apskaičiuoti pagal žemiau pateiktą lentelę:
Šiuo atveju, kiekvienai žvaigždute pažymėtai pozicijai skiriama suma iki 100 tūkstančių eurų. Daugiau nei vienam žaidėjui pasiekus laimėjimą, nugalėtojai turi pasidalinti suma.
Kenoloto istorija
Šio žaidimo šaknys yra Kinijoje. Legenda teigia, kad šio žaidimo išradimas išsaugojo miestą karo metu ir padėjo surinkti biudžetą Didžiosios kinų sienos statyboms. Vis dėlto vėliau keno žaidimas nevyko tokiu pačiu pagrindu, mat įstatymai iki pat XIX a. neleido naudoti loterijų kaip įrankio finansuoti viešąsias institucijas.
Dokumentiniuose šaltiniuose apie šią loteriją buvo pradėta kalbėti tik 1847 metais, kuomet keno Makau buvo įregistruota kaip loterija.
Įdomu tai, kad Kinijos gyventojai keno žaidė dar ne taip kaip mums yra įprasta – vietoje skaičių jie naudojo 80 savo kalbos simbolių, tad buvo renkami laimingieji simboliai.
Keno loto Lietuvoje
Keno loterijos startas Lietuvoje pažymėtas ypatingu įvykiu – siekiu finansuoti Lietuvos atstovus olimpinėse žaidynėse. Dėka šių siekių šalyje buvo pradėtas vykdyti pirmosios loterijos. Šiuo metu jų organizatorė žinoma kaip „Olifėja“.
Pats keno žaidimas buvo pradėtas vykdyti Lietuvoje 1995 m., kuomet pavyko su JAV kompanija pasiekti susitarimą ir amerikiečiai šalyje įrengė 200 terminalų. Su tuo sutapo „Keno“ ir „Jėga“ loterijų pradžia.
Didžiausi keno laimėjimai pasaulyje
Priešingai nei apie kitas loterijos, apie keno laimėjimus negirdime taip dažnai, todėl sunku pasakyti, koks buvo pats didžiausias laimėjimas.
Visgi prie tokių galėtume priskirti profesionalų Australijos lošėją Željko Ranogajecą, kuris 1994 metais laimėjo 7,5 mln. Australijos dolerių.
Daugiausiai laimėjimų ir yra užfiksuojama Australijoje. Štai, vienas iš jų – 2013 m. užfiksuotas 4,4 milijono Australijos dolerių laimėjimas.
„Keno 8-Spot“ žaidimo didžiausias laimėjimas – 300 tūkst. JAV dolerių – atiteko amerikiečiui iš Oregono.